Zonguldak-Ereğli İçme suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı.

 

Zonguldak-Ereğli İçme suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı

02.10.2017  Tamamını Oku

ÇEVRE TERIMLERI SÖZLÜGÜ 2.

ABS 1. Alkil benzen sulfonat: deterjanlara eklenen, biyo- bozulmaya dirençli, kararli bir yüzey aktif madde. 2. Akrilonitril-butadien-stiren (bir tür plastik madde).

ACI SU [ Brackish ] Hafif tuzlu su.

AÇIGA ÇÖP DÖKME [ Open dumping ] Atiklarin rahatsiz edici kokulara, su, toprak ve hava kirliligine yol açacak biçimde alanlara dökülmesi.

AÇIK ALAN [ Open space ] Ya imar görmemis ya da konutlardan ve diger yapilardan nispeten arinmis toprak parçasi; insanin faaliyet gösterdigi çevrenin karsiti olan arazi de bu kavrama dahildir.

AÇIK BOSALTIM [ Outfall ] Islem görmüs ya da görmemis atik suyu ya da diger sivi atiklari dogrudan dogruya alici ortama ileten tasiyici ya da boru hatti. AÇIK MADEN OCAGI ISLETMECILIGI [ Open-cast mining= St

27.04.2016  Tamamını Oku

Mavi Tünel İçme Suyu Projesi’ ile Konya’nın Suyu 2045 Yılına Kadar Güvence Altına Alınıyor..

Mavi Tünel Arıtma Tesisi, 366 bin 850 m³/gün arıtım kapasitesi ile yapımı devam eden en büyük içme suyu arıtma tesislerinden biridir.
26.06.2015  Tamamını Oku

GAP'tan sonraki en büyük sulama projesi Mavi Tünel'le Konya Ovası'na su verildi. Akdeniz'e akan su, 17 km'lik tünelle ovaya taşınacak. Kentin 50 yıllık içme suyu da garanti altına alındı.

Türkiye'nin GAP'tan sonra en büyük sulama yatırımı olan 150 yıllık tarihi Mavi Tünel projesinin tamamlanmasıyla Konya ovasına su verildi. Konya havzasını canlandırıp tarımsal üretimi yüzde 40 artacak projeyle Akdeniz'e boşa akan 700 milyon metreküp su, kurulan 3 barajda toplandıktan sonra 17 km'lik tünelle Konya Ovası'na taşınacak. Mavi Tünel 125 kilometrelik ayrı bir hatla kent merkezine ulaşarak şehrin 50 yıllık içme suyunu da karşılayacak. 

TÜRKİYE'NİN EN GENİŞ SUNİ GÖLÜ 

04.06.2015  Tamamını Oku

Biyolojik Arıtım Organik atıklar (çimen, bitki kırpıntıları ve yapraklar gibi bahçe atıkları ile meyve sebze artıkları gibi mutfak atıkları) tipik olarak kentsel atıkların %30 ila %50’ sini, diğer bir deyişle en büyük kısmını oluştururlar. Tarihsel olarak.

 

4.2. Biyolojik Arıtım

İlk IFAT Eurasia 16-18 Nisan 2015 tarihleri arasında, Ankara’da açılacak..

 İlk IFAT Eurasia Fuarı 16-18 Nisan 2015 tarihleri arasında
Congresium Ankara, ATO Uluslararası Fuar ve Sergi Sarayında düzenlenecek. Fuar, Messe München International’ ın
Türkiye’de bulunan ortaklığı olan MMI Eurasia tarafından organize edilecek.

Messe München Başkan Vekili Gerhard Gerritzen yaptığı açıklamada:

“ Tüm dünyada çevre sektörünün kamu bağlantısı çok önemli. Bu gerçeği gözönüne alarak ilk IFAT Eurasia Fuarımızı, merkezi idarenin ve kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim birimlerinin bulunduğu Ankara’da gerçekleştireceğiz. Ankara başkent olmasının avantajı ile çevre uygulamalarında modern yöntemlere geçilmesi kararlarının verildiği ve teknoloji ku

30.10.2014  Tamamını Oku

ÇEVRE TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ.

 

ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR.

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DİLOVASI ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATI yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İhale Kayıt Numarasi

04.08.2014  Tamamını Oku